קיה ריו החדשה – סיכום סקירות

המכונית: קיה ריו החדשה
אפיון: תת משפחתית
מחירון: גרסת האצ'בק בין 99,900 ל- 101,990
גרסת הסדאן במחירים שבין 106,900 – 108,000

לאחר ההצלחה הגדולה של מותגי הרכב פיקנטו והאחות הגדולה ספורטא'ג בישראל , קיה יוצאת עם דגם חדש של קיה ריו, האם ניתן לומר שמדובר על רכב תת משפחתי לכל דבר לאחר שקודמיה נחשבו למיני עם תא מטען?

מאת: אבי הורוביץ

"פתרון מצוין למשפחות צעירות" (רז כהן, וואלה)

תא הנוסעים של הריו החדשה מציג אמנם שיפור ניכר באיכות החומרים וההרכבה, אולם נטול כל בשורה עיצובית או מהפכנית. לוח המחוונים השחור והפשוט יוצר אווירה קודרת שגם "נגיעות" האלומיניום בגלגל ההגה ובמרכז הקונסולה לא מצליחות לשבור. העיצוב פשוט ופונקציונלי, אך לא מעבר לכך; לא אהבנו את הסידור המוזר בתצורת "פסנתר" של מתגי מיזוג האוויר וגם לא את הצג הקטן מדי של בקרת האקלים בדגם ה-EX המאובזר, אבל ברמה השימושית הדברים עובדים היטב וניתן בהחלט להתרגל אליהם.

אבי הורוביץ

תמונה זו נלקחה מעמוד הבית של קיה-ישראל

"תחושה של רכב שלם ומרשים ולא פשרה לוזרית" (מולי גומא, Mako)

הגרסה המרכזית שתגיע לכאן היא הגרסה המצוידת במנוע 1.4 ליטרים עם 109 סוסים המשודך לתיבת הילוכים אוטומטית עם 4 יחסי העברה בלבד ואין מנוס מלציין שמדובר במערכת הנעה סטנדרטית שמתחילה להתיישן ולפחות חלק המתחרות כבר מציעות כסטנדרט גירים חדשניים ומרובי הילוכים בשילוב מנועים חזקים יותר. אמנם ביצועי הריו האוטומטית סבירים לחלוטין ובכלל לא מדובר בעגלה וכל עוד לא דוחקים בה היא בהחלט מתפקדת בסדר גמור, אך כשלוחצים קצת יותר על המנוע ישנה תחושה של חוסר אוויר במעלה הסל"ד והרעש המתכתי שחודר לתא הנוסעים מעודד את הנהג לשחרר את הרגל מדוושת הגז ולהציל את המנוע מהחנק חסר הדחף אליו הוא נקלע במרומי טווח הפעולה.

הגיר יעיל בתגובתו ודי מהיר אך בנסיעה מעט תובענית יותר, בהרים למשל, ישנה תחושה שעוד שני הילוכים ועוד קצת זמינות בסל"ד נמוך יותר היו מרימים את רמת היעילות והכיף. ההגה המתוגבר חשמלית גם תורם להרס החגיגה בכבישים מסולסלים, אם כי זו לא ממש התחילה. ההגה מרגיש קל בנסיעה עירונית ומתקשח מעט במהירות גבוהה, אך התחושה נותרת עמומה ומלאכותית כנהוג בהגאים חשמליים של מכוניות פשוטות וחבל כי דווקא השלדה והמתלים המכוילים לכיוון הקשיח יותר של הסקאלה מעניקים אחיזה לא רעה בכלל והיו יכולים לתרום לנהיגה דינמית ולספק מעט הנאה.

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.