שאגת האריה במבחן

פיג'ו 301 נכללת בקטגוריית התת משפחתיות עליה בונה פיג'ו את המשך דרכה המקצועי כדי לפרוץ דרך אל השוק הגלובלי. האם ההימור יצליח ?

נכתב על ידי – אבי הורוביץ

פיג'ו 301 מסמנת שינוי מגמה בחברה תוך חזרה למקורות – משפחתיות סדאן קומפקטיות. בעשור הנוכחי אין ברירה אלא להבין כי על אף העובדה שהאירופאים מעדיפים קומפקטיות 5 דלתות איכותיות, המשבר הכלכלי באירופה גורם לכך שבכל יום נמכרות שם פחות ופחות מכוניות חדשות.

פיג'ו 301 הוא דגם פשוט, נטול קדמה טכנולוגית המורכב מפלסטיק נוקשה וזול, כאשר מורגשת תנוחת נהיגה ראויה, אך ההגה לא מתכוונן למרחק. עושה רושם כי "חסכו" בתאי אחסון מאחר ויש רק מחזיק לכוס בודדת וקטנה. בנוסף חגורות הבטיחות לא מתכווננות לגובה, כפתורי פתיחת החלון נמצאים במרכז וכל זאת על מנת לחסוך בחיווט מיותר.

אבי הורוביץ

אבי הורוביץ – סקירת פיג'ו 301

בהיבט החיובי ניתן לומר כי הקונסולה המרכזית מעוצבת באופן נאה למדי. ביחד עם צג מידע גדול, הגה קטן יחסית והמושבים נוחים לנסיעות ארוכות. תא הנוסעים נוח ומרווח, אך הרוחב של הרגליים מעט פחות. סביר להניח כי מאחור יצליחו לשבת רק שני מבוגרים בצורה נוחה. העיצוב של הפיג'ו סולידי למדי.

פיג'ו 301 מגיעה עם 3 סוגי מנוע – בנזין בנפח 1,200 עם 72 כ"ס, בנזין בנפח 1,600 עם 115 כ"ס וטורבו דיזל 1,600 hdi עם 92 כ"ס. המנוע מחובר לתיבת הילוכים ידני  כאשר ה1,600 מגיעה גם עם תיבה אוטומטית. המנוע עומד בהצלחה בתקני זיהום האוויר ומציג חסכונות יחסית בדלק.

אל תא הנוסעים חודר לעתים יותר מדי רעש, אפילו מכיוון הגלגלים ועושה רושם כי מעט יותר חומרי בידוד היו עושים את העבודה. הרכב מספק, בעזרת המתלים נוחות נסיעה למופת. פיג'ו 301 מציגה רכב בטוח ואחיזה מעולה גם במהירויות גבוהות במיוחד.

אמנם לא מדובר ברכב יוצא דופן, אך כזה שעושה את העבודה בצורה טובה ובטוח. רכב מרווח, בעיקר תא המטען. חווית נהיגה אחרת וגבוהה מעל הממוצע ונוחות בנסיעה. בחודש הבא היא מגיעה לישראל וכאן יהיה המבחן הרציני שלה בשוק.

צפו בסרטון על פיג'ו 301:

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג.

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

פורסם בקטגוריה סקירת מכוניות, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.